دریافت فایل

 جامع ترین فایل word برهمكنشهاي خون – بيومتريال و انعقاد

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل word  جزوه برهمكنشهاي خون – بيومتريال و انعقاد می باشد. این فایل شامل 25 صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از گاه سایت یوفایل اری و دانلود نمایید.

1-4 مقدمه

عموما كاشتن يك بيومتريال يا وسيله در بدن همراه با ايجاد زخم و جراحت در بيمار است و خونريزي پيامدي است كه اتفاق مي افتد . در حقيقت خون اولين "بافتي" است كه كه سطح يك بيومتريال / وسيله با آن در تماس قرار مي گيرد . بسيار مهم است كه بدانيم پروسه هاي ترميم زخم و ترميم بافت بسيار تحت تاثير جراحت بافت قرار دارند ( مثلا از چگونگي يك فرآيند كاشت (Implantation) ) . مرگ سلولي ، شكستن / تغيير ماهيت ماتريس بين سلولي و از بين رفتن حالن عادي مجاري خوني اتفاقاتي هستند كه مستقيما ترميم زخم را تحت تاثير قرار مي دهند ، با شروع فاز اول : انعقاد ( شكل 2/0 ) . اين بخش منشا و نقش سلول ها و مواد شييايي موجود در خون را در فرآيند انعقاد و تجزيه فيبرين مورد بررسي قرار مي دهد.

2-4 سلولهاي منبع خون : مغز استخوان و سلول هاي بنيادي

خون مخلوطي از پلاسما(محلولي از آب ، نمك ها و پروتوئين ها ) ، انواع مختلفي از سلول ها و پلاكت ها      (Platelets) ( اجزاي سلولي فعال از نظر بيولوژيكي ) است (شكل 1-4 ) .

منشأ تمام سلول هاي خوني مغز استخوان است كه در آنجا به واسطه فرآيند پيچيده اي موسوم به هماتوپوايسيس (Hematopoiesis) توليد مي شوند . در هنگام تولد ،مغز استخوان موجود در بدن قرمز بوده و سلول هاي خوني توليد مي كند اما با گذشت زمان ، مقدار زيادي از آن به بافت زرد رنگي (Adipose) تبديل گشته و فرآيند توليد سلول هاي خوني متوقف مي گردد .


بلاگی برای یو فایل فایل ,سلول ,انعقاد ,بيومتريال ,فرآيند ,خوني ,جزوه برهمكنشهاي ,فایل word ,ترین فایل منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تخفیفان خرید اینترنتی چگونه جسمي سالم وزيبا داشته باشيم قاصد فروشگاه تجهیزات آتش نشانی و انواع لباس کار سورس پاپ اشتراک مطالب مرگ اندی ، فوت اندی ، علت فوت اندی حقانیت شیعه دل نوشته های آسمانی