دریافت فایل

 

دانلود متن کامل تئوری حسابداری جلد دوم دکتر رضا شباهنگ

توضیح فایل:

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست,متن کامل جلد دوم کتاب تئوری حسابداری دکتر رضا شباهنگ می باشد. این فایل در قالب pdf و شامل 251 صفحه ویژه رشته های حسابداری و حسابرسی و مدیریت مالی می باشد که هم اکنون آماده دانلود می باشد . امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل بسیار و ارزشمند را از گاه سایت اری و دانلود نمایید.

تئوری حسابداری

تا کنون کتابها و مقاله های بسیاری در زمینه تئوری حسابداری نوشته شده است. علت این جریان را می¬توان تلا‌ش برای یافتن مجموعه¬ای منسجم از اصول قراردادی، مبانی مفهومی و روشهای کاربردی دانست که زمینه را برای انجام کار حرفه¬ای و نیز پژوهش های آینده در حسابداری مالی هموار می¬سازد. اما سوالی که در اینجا مطرح می-شود، این است که آیا در حوزه حسابداری مدیریت نیز به وجود تئوری نیازی هست؟ پیش از ارائه تعریفی از تئوری حسابداری، بهتر است واژه تئوری تعریف شود.

تئوری در فرهنگ وبستر (Webster) چنین تعریف شده است:

تئوری حسابداری را می توان مجموعه ای هماهنگ از فرضیه های آزمون پذیر، مفاهیم و اصول علمی دانست که ساختار کلی لازم برای پژوهش در ماهیت حسابداری را ایجاد می کند. در دهه های اخیر کوشش های زیادی ازسوی انجمنهای علمی و حرفهای برای تدوین تئوری حسابداری انجام شده است.

هدف تئوری، تشریح وضع موجود و پیش بینی وضعیت آینده است. در نتیجه، یکی از هدفهای اصلی تئوری در یک علم، داشتن مجموعه دانشی است که به خوبی تعریف، به نحوی سیستماتیک گرداوری، سازماندهی، و به حد کافی تائید شده باشد تا چارچوب مناسبی را برای عملیات آینده فراهم کند.

هدف تئوری حسابداری:

فراهم کردن مجموعهای از اصول و روابطی است که عملیات مشاهده شده حسابداری را تبیین و عملیات مشاهده نشده را پیش بینی کند. به بیان دیگر، تئوری حسابداری باید بتواند دلایل انتخاب مبانی و روشهای مختلف حسابداری را توسط واحدهای انتفاعی تبیین و ویژگیهای واحدهایی را که از میان روشهای پذیرفته شده حسابداری، روش خاصی را انتخاب می کنند پیش بینی کند. ضمناً، تئوری حسابداری باید از طریق پژوهشهای حسابداری، آزمون و تائید شود (شباهنگ۱۳۸۱).


بلاگی برای یو فایل حسابداری ,تئوری ,فایل ,دانلود ,حسابداری، ,آینده ,تئوری حسابداری ,حسابداری باید ,عملیات مشاهده ,کامل تئوری ,کامل تئوری حسابداری منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
شرکت تسینا غدیریه | غدیر دو راهی حق و باطل تیدا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد گل چت روم برنامه ریزی و مشاوره کنکور 99 IT management خبر,سریال,فیلم,اهنگ ایا فردا تعطیل است؟ Zaydenikej4 Posto