دریافت فایل

پاورپوینت بیوشیمی گیاه سنا و کاربردهای مواد موثرآن

دانشجویان و پژوهشگران گرامی پاورپوینت بیوشیمی گیاه سنا جهت آشنایی شما با گیاه سنا و مواد موثرآن و کاربرد آن درمصارف دارویی تهیه شده است . پاورپوینت حاضر درغالب 24 اسلاید تهیه گردیده است که امیدواریم مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد.برای تهیه این فایل می توانید آن را از گاه سایت اری ودانلود نمایید.

بیوشیمی سنا و کاربردهای مواد موثرآن:

Cassia angustifolia Vahl یک گیاه ارزشمند دارویی  و مقاوم به خشکی است به صورت بوته ای گسترده از خانواده گل ارغوان   Caesalpiniaceae میباشد که درایران بنام سنا شناخته میشود. منشا این گیاه عربستان وسومالی بوده و در هندوستان بومی شده است.

نامهای گیاه:

نام علمی : Cassia Angusti Folia
نام هندی : Sonamukhi
نام انگلیسی : Tinnevelly senna
نام فرانسوی : sene
نام عربی:                                   sanna
در محل کورسن ودر بلوچستان نیلقارک، سانا و سناکوری نامیده میشود.
در فارسی نیز آن را  سنای مکی
و سنای حجازی  می نامند.

تاریخچه

این گیاه اولین بارتوسط پزشکان عرب در 9 قرن بعد از میلاد مسیح استفاده شد.

از نظر فقهی
پیامبر اکرم (ص) فرمودند: بیماران خود را با سنا درمان کنید ، قطعاً اگر چیزی باشد که مرگ را رد کند همانا سنا می باشد.

امام صادق (ع) میفرماید : اگر مردم منافع سنارا می دانستند هرآینه برای مثقالی ازآن دومثقال طلامی پرداختند. سناپیشگیرودرمان بیماری پوستی(لک و پیسی) و جذام و جنون و فلج ولقوه می باشد و نسخه تجویزآن باترکیب مساوی از هلیله کابلی، مویز و هلیله زرد و سنا بیان شده که ناشتا به مقدار 5/10 گرم پیشنهاد می شود و از مهمترین گیاهان برای درمان این بیماری ها از آن یاد شده و نام آن سیدالادویه است.


بلاگی برای یو فایل گیاه ,پاورپوینت ,موثرآن ,بیوشیمی ,مواد ,تهیه ,مواد موثرآن ,کاربردهای مواد ,بیوشیمی گیاه ,پاورپوینت بیوشیمی ,فایل پاورپوینت ,فایل پاورپوینت بیو منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
شماره خاله حالا خبر فروشگاه کالا شهر مجید غلامی دفترچه يادداشت صیغه یابی وبرنامه پایگاه سلامت روان مرجع معرفی ظرف در ایران tehir