دریافت فایل

 

دانلود کامل ترین جزوه آمار و احتمالات (آمار زیستی)

توضیح فایل

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر جزوه آمار و احتمالات زیستی می باشد .این فایل شامل سه فصل از آمار و احتمالات می باشد که در56 صفحه و در غالب فایل pdf تهیه شده و آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده واقع گردد .در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند را از گاه سایت اری و دانلود نمایید.

هدف بررسی های آماری:

در بررسي هاي آماري، دو هدف اصلي و مشخص دنبال مي شود. هدف اول كه در آمار توصيفي منظور مي شود، عبارت است از:

جمع آوري، گرو هبندي، خلاصه كردن، رسم نمودار و تعيين شاخ صهاي مركزي و پراكندگي، مانند ميانگين،ميانه، نما، دامنه تغييرات، انحراف متوسط از ميانگين، انحراف معيار و واريانس. اين شاخص ها براي محاسبه ديگر شاخص هاي آماري استفاده مي شوند.

هدف دوم كه در آمار استنباطي گنجانده مي شود، عبارت است از تعميم دادن نمونه به جامعه دراين مفهوم استنباط

آمار و احتمالات (آمار واحتمالات زیستی)

فصل اول :كليات و تعاريف

مقدمه:

براي اولين بار در سده هجدهم تدريس آمار به عنوان دولت شناسي در دانشگاه ها آغاز شد. علم آمار براي دانشمندان و به ويژه پژوهش گران از سال 1925 شروع شد. در آن سال كتاب معروف فيشر با نام "روش هاي آماري براي تحقيق" منتشر شد. به طور خلاصه در اجراي يك تحقيق، شش مرحله كلي به شرح زير وجود دارد:

-1 تعيين و تعريف مسئله تحقيق

-2 تدوين فرضيه هاي تحقيق بر اساس نظريه و پژوهش هاي گذشته

-3 طرح تحقيق و روش نمونه برداري

-4 جمع آوري داده ها

-5 تجزيه و تحليل داده ها

-6 تفسير داده ها بر اساس مسئله تحقيق

توسعه و رشد روز افزون آمار سبب شده است كه ارائه تعريف منطقي از آن مشكل شود. تعريف هاي متعددي براي آمار ارائه شده است. مي توان بيان كرد كه علم آمار عبارت است از مفاهيم، اصول و روش هايي كه براي جمع آوري، تنظيم، خلاصه كردن، تجزيه و تفسير داده ها به كار مي رود. شاخه اي از آمار كه در پردازش داده هاي علوم زيستي و پزشكي بهكار مي رود را اصطلاحا آمار زيستي مي ناميم.


بلاگی برای یو فایل آمار ,فایل ,احتمالات ,تحقيق ,داده ,زیستی ,جزوه آمار ,احتمالات آمار ,خلاصه كردن، ,مسئله تحقيق ,تفسير داده منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
یک توپولف اسقاطی برکه خیال رونق تولید یکی از ارکان پدافند غیرعامل الماس کابین از ایلام تا ایران دانلود برای شما دانلود فایل های کمیاب ggsitgreat دانلود فایل های کمیاب