دریافت فایل

دانلود کاملترین جزوه میولوژی عمومی جاوتز

توضیح فایل

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی: فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین جزوه میولوژی عمومی جاوتز می باشد.هم اکنون این فایل بسیار مفید ارزشمند درغالب فرمت pdf و شامل 64 صفحه تهیه گردیده و آماده دانلود می باشد. امیدواریم که مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از گاه سایت اری و دانلود نمایید.

دید کلی 

تنوع بیولوژیکی در میکروارگانیسم ها بیش از سایر موجودات می‌باشد. میکروارگانیسم ها موجوداتی هستند که با چشم غیر مسلح مشاهده نمی‌شوند. شکل ، عمل و خصوصیات بیوشیمیایی یا مکانیزم ژنتیکی آنها ، بر اساس محدودیتهای مولکولی بنا شده است. میولوژی راههای مفیدی را برای شناسایی میکروارگانیسم ها فراهم ساخته است. در طبقه بندی موجودات زنده ، ارگانیسم هایی را که حاوی هسته بوده و هسته توسط غشایی احاطه شده است، از پروکاریوتها که DNA آنها بطور فیزیکی از سیتوپلاسم جدا نشده است، مجزا کرده‌اند. بطور کلی میولوژی درباره ویروسها ، میکروارگانیسم های پروکاریوتی و میکروارگانیسم های یوکاریوتی بحث می‌کند.

تاریخچه

علم میولوژی از سال 1674 هنگامی که آنتوان لوون هوک ، با عدسی شیشه‌ای خود دنیایی از موجودات ریز را در قطره آب برکه مشاهده کرد. در اواخر قرن 17 نظریه تولید خودبخودی مورد بحث قرار گرفت. در این زمان بسیاری از دانشمندان از جمله فرانسیکوردی ، فکر می‌کردند میکروارگانیسمها از مواد غیر زنده ایجاد شده‌اند. در سال 1766 اسپالانزانی نتیجه گرفت که میکروبها از هوای غیرسترون وارد محلولهای غذایی شده و آنها را فاسد می‌کنند. دو ابرمرد دنیای علم که به کنار گذاشتن نظریه خلق‌الساعه کمک شایانی کردند شیمیدان فرانسوی به نام پاستور و پزشک انگلیسی به نام تندال بود. در 100 سال گذشته میکروب شناسان موفق به دریافت چند جایزه نوبل شده‌اند.

ویروسها

ویروسها به علت داشتن خصوصیات خاصی با سایر موجودات زنده تفاوت دارند. یک ذره ویروس دارای مولکول اسید نوکلئیک DNA یا RNA بوده که توسط پوشش پروتئینی یا کپسید احاطه شده است. اسید نوکلئیک ویروس برای تکثیر در درون سلول به آنزیمهای سلول میزبان وابسته است. از تجمع اسید نوکلئیک و قطعات پروتئینی که به تازگی سنتز شده‌اند، ذرات کامل ویروسی تشکیل می‌شود که به محیط خارج سلول رها می‌گردند.


بلاگی برای یو فایل فایل ,میولوژی ,میکروارگانیسم ,موجودات ,سلول ,زنده ,میولوژی عمومی ,عمومی جاوتز ,جزوه میولوژی ,اسید نوکلئیک ,موجودات زنده ,میکرو منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Red تست ایران 360 مجری تهیه تورهای مجازی تبلیغاتی دلنوشته های شبانه من (mbz96) ☑️ⓦⓦⓦ.????ⓕ3.rzb.ⓘⓡ☑️ هنر زندگی | مشاوره روانشناسی هنر زندگی اینجا همه چی هست دانلود پروژه و پایان نامه دانشجویی