دریافت فایل

پاورپوینت بیوشیمی گیاه پنج انگشتی و کاربردهای موثر آن

توضیح مختصر:

پژوهشگران و دانشجویان گرامی این پاورپوینت جهت آشنایی شما عزیزان با گیاه بیوشیمی گیاه پنج انگشتی و کاربردهای موثر آن تهیه و تنظیم گردیده است.فایل موجود در12 اسلاید تهیه و تنظیم شده است که امیدواریم که سودمند بوده ومورد استفاده شما عزیزان واقع شود.در صورت تمایل میتوانید این فایل را از گاه سایت اری و دانلود نمایید.

معرفی

پنج انگشت (نام علمی: (Vitex agnus-castus) درختچه زیبایی به ارتفاع یک متر و نیم است که به علت گل‌های زیبایی که دارد گاه به عنوان گیاه تزئینی کاشته می شود. بدین علت به آن پنج انگشت گویند که برگ‌های آن پنجه ای و پنج تایی است. گل‌های آن به رنگ آبی و شبیه سنبله ای دراز است که سپس تبدیل به گل می شود. این گیاه را فلفل بیابانی نیز می نامند و در بسیاری از مناطق ایران می روید.

در گذشته اعتقاد داشتند که این گیاه باعث کاهش میل جنسی می‌شود و به همین دلیل در قرون وسطی راهبان روی برگهای این گیاه تفکر می کردند و به همن دلیل نام دیگر این گیاه پاکدامنی((chasteberry)مربوط می شود. با این وجود امروزه مشخص شده است که این گیاه اثری بر میل جنسی ندارد.

مطالعه حاضر با توصیف ترکیب شیمیایی و فعالیت ضد قارچی پنج انگشت. روغن دانه پنج انگشت Vitex شامل مقدار قابل توجهی اسیدهای چرب غیر اشباع هستند اسیدهای اولئیک و لینولئیک 87٪ از اسیدهای چرب تشکیل می دهند. یافته هانشان می دهد که روغن پنج انگشت Vitex دارای فعالیت ضد قارچی که ممکن است یک منبع بالقوه طبیعی ضد قارچ مورد استفاده در مواد غذایی، لوازم آرایش و داروسازی.

گیاه پنج انگشت با اثر بر محور هیپوتالاموس ـ هیپوفیز اثر خود را اعمال می‌کند.این گیاه باعث کاهش آزاد شدن FSH* و افزایش آزاد شدن LH** و پرولاکتین از هیپوفیز می‌گردد.هورمون‌های FSH و LH در تولید استروژن ( هورمون جنسی نه ) از تخمدان‌ها و دوره تخمک گذاری در خانم‌ها موثرند. مطالعات نشان داده است که گیاه پنج‌انگشت حاوی ترکیبات استروژنیک نمی‌باشد و مستقیماً بر روی تخمدان‌ها تاثیر نمی‌گذاردبرخی مطالعات هم اثر این گیاه بر گیرنده‌های اوپیوئیدی را نشان داده اند.


بلاگی برای یو فایل گیاه ,انگشت ,فایل ,vitex ,جنسی ,اسیدهای ,بیوشیمی گیاه ,کاربردهای موثر ,انگشت vitex ,نشان داده ,باعث کاهش ,فایل پاورپوینت بیوشیمی منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
لحظه آخر بزرگترین مرکز خرید فیلم در ایران محصولات لوازم قنادی رز www.haniteb.ir بهبود بازار حامی مهاجر نا تمام بهترین سایت بهترین سایت