دریافت فایل

 جامع ترین فایل pdf جزوه حقوق مدنی 2 دکتر صفایی

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل درسی pdf جزوه حقوق مدنی 2 دکتر صفایی می باشد. این فایل شامل 55 صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از گاه سایت اری و دانلود نمایید.

قسمتهایی از متن فایل:

دارائی

دارائی در عرف و در اصطلاح حسابداری دارای مفهومی نزدیک به مفهوم مال است. لیکن در اصطلاح حقوق مدنی، این دو کلمه همیشه به یک معنی به کار نمیرود. دارائی گاهی به معنی گستردهای به کار میرود که بدهی را نیز فرا میگیرد. دارائی بدین معنی مجموعهای مرکب از دو جزء مثبت و منفی است.
جزء مثبت از اموال و حقوق مالی شخص تشکیل میگردد. این حقوق را به سه دسته میتوان تقسیم کرد:
1- حقوق عینی : حقوقی که به اشیاء معین مادی تعلق میگیرند، مانند )حق مالکیت و حق مستأجر نسبت به مورد اجاره(
2-حقوق دینی : حقوقی که اشخاص به ذمة دیگران دارند، مانند )حق بستانکار نسبت به بدهکار(
3-حقوق فکری : حقوقی که داخل در هیچ یک از دو دستة مذکور نیست و موضوع آنها شیء معین مادی نیست، بلکه فعالیت فکری و معنوی دارندة آنها است.

این حقوق بر خلاف حقوق دینی علیه شخص معینی اعمال نمیشوند و مانند حقوق عینی در برابر همه قابل استنادند. حقوق فکری مانند مالکیت نوعی حقوق انحصاری هستند، بدین معنی که
به صاحب حق اجازه میدهند منحصراً، بدانگونه که میخواهد


بلاگی برای یو فایل حقوق ,فایل ,دارائی ,معنی ,حقوقی ,فکری ,ترین فایل ,حقوق مدنی ,دکتر صفایی ,جزوه حقوق ,حقوق دینی منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
معماری مدرن ثبت نام داوطلب مدیریت در روسی گیلان تدریس خصوصی دوم دبستان بهترین سایت سایت جدیدترین مطالب آموزشی و جذاب دانش آموزان و دانشجویان باربری کتابت یسنا بانو دلم در هوای تو شوق نوشتن دارد،