دریافت فایل

جامع ترین فایلpdf کتاب سواد رسانه ای (برنامه درسی برای معلمان)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf کتاب سواد رسان هاي و اطلاعاتي برنامة درسي براي معلمان نويسندگان:
كارولين ويلسون، ريمون تازن، آلتون گريزل، كوامه آكيمپونگ و چي كيم چونگ ترجمة كاظم مؤذن رامين چابكي درزابي می باشد. این فایل شامل 270 صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از گاه سایت یوفایل اری و دانلود نمایید.

سواد رسانه ای (برنامه درسی برای معلمان)

امروزه رسانه ها، به عنوان يكي از تأثيرگذارترين ابزارها در زندگي افراد نقش ايفا مي كنند. رسانه ها به تدريج در حال افزايش نفوذ خود بر سبك زندگ ي افراد، آگاهي از واقعيت سياسي و اجتماع ي و شكل دادن به ارزش ها ي شخصي هستند. در اين نوع از شرايط اشباع رسانه اي، سواد رسانه اي به كمك مخاطبان رسانه ها ميآيد و ايشان را از مخاطب منفعل در مقابل اين پيامها، به مخاطبي فعال مبدل ميكند.

با توجه به هجمه و تبليغات گستردة رسانههاي غربي و ميزان تأثيرگذاري نسبتاً بالاي اين رسانه ها، سواد رسانه اي ميتواند ابزاري مناسب براي مقابله با تبليغات گستردة غربي به شمار آيد كه مخاطبان ايراني را به نوعي تفكر انتقادي مجهز ميكند؛ به طوري كه توانا يي تحلي ل و ارزيابي رسانه ها و پيامهاي رسانه اي را در ايشان افزايش مي دهد. با اين چارچوب ميتوان گفت كه سواد رسانه اي و اطلاعاتي مي تواند جا يگزيني مناسب براي ”راهبرد سانسور محور“ در كشور باشد.

سازمان بينالملل يونسكو، به طور فعال از دهة 1960 به بعد، به پشتيباني از سواد رسانهاي، همت گماشت و تلاش كرد در اين زمينه برنامهاي جهاني را اجرا كند. ازنظر صاحب نظران يونسكو، سواد رسانه اي به مثاب ة راهكاري مناسب، توان جبران نابرابري اطلاعاتي بين كشورهاي شمال و جنوب را دارد چراكه از يك سو، كشورهاي شمال به توليد، كنترل و توزيع اطلاعات ميپردازند و از سوي ديگر كشورهاي جنوب صرفا دريافت كنند ة منفعل اطلاعات هستند.


بلاگی برای یو فایل رسانه ,سواد ,فایل ,معلمان ,دانلود ,اطلاعاتي ,سواد رسانه ,برای معلمان ,برنامه درسی ,درسی برای ,کتاب سواد منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید اینترنتی جوک و لطیفه هیوانس مشاوره و فروش دستگاه زیبایی زندگی اسلامی هر چی که بخوای شبکه اجتماعی وزین فیسنما کسب بیت کوین رایگان پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان سرب پرده ی خوشکلام