دریافت فایل

 فایل جامع pdf کتاب درباره تلویزیون و سلطه ژورنالیسم تالیف پیر بوردیو

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf کتاب درباره تلویزیون و سلطه ژورنالیسم تالیف پیر بوردیو ترجمه ناصر فکوهی می باشد. این فایل شامل 120 صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از گاه سایت یوفایل اری و دانلود نمایید.

تلویزیون و سلطه ژورنالیسم تالیف پیر بوردیو

درباره کتاب : پیر بوردیو در اوج شهرت خود در سال ۱۹۹۶، در طول یک ساعت بدون هیچ‌گونه وقفه‌ای اعم از قطع تصویر، پخش موسیقی، گفت‌وگو، و حتی بدون کوچک‌ترین حرکت دوربینی دربارهٔ تلویزیون و کارکردهای سلطه‌طلبانه‌ی آن می‌گوید و کارکرد توده‌ای و سطحی آن را به چالش می‌کشد. وی این سخنرانی را در اتاق کار خود و توسط واحد تلویزیونی کلژ دو فرانس فیلمبرداری می‌کند. نتیجهٔ کار می‌شود دو برنامهٔ سخنرانی پخش‌شده از کانال پاریس- پرمیر که در آن پیر بوردیو، تلویزیون را به دروغ‌گویی، جعل واقعیت، نابرابری و ناسازگاری با اندیشه متهم می‌کند و آن را خطر بزرگی برای سپهرهای تولید فرهنگی، یعنی هنر، ادبیات، علم، فلسفه و حقوق عنوان می‌کند .

این کتاب شامل دو درسی است که پیر بوردیو در کلژدوفرانس ارائه داده است. نخستین درس، سازو کارهای سانسور نامرئی رایج در تلویزیون را از منظر جامعه­ شناسی نشان داده و برخی از رازهایی را که در ساخت برنامه­ های تلویزیونی، در گفتمان و در تصاویر آن، به­ کار می­روند بیان می­کند. در درس دوم، بوردیو نشان می­دهد چگونه تلویزیون که در جهان مطبوعاتی سلطه دارد، به صورت ریشه­ای کارکرد آن را دگرگون کرده است و افزون بر این، حوزه­ هایی چون هنر، ادبیات، فلسفه، ت و حتی حقوق و علوم نیز تحت تاثیر تلویزیون قرار گرفته­اند؛ و این کار از طریق ابزار «مخاطب ­سنجی» انجام گرفته است، یعنی از طریق پشت سرگذاشتن و تبعیت سفسطه­ گرانه از خواسته­ های عامیانه­ ی تجاری.


بلاگی برای یو فایل تلویزیون ,بوردیو ,فایل ,سلطه ,کتاب ,ژورنالیسم ,ژورنالیسم تالیف ,سلطه ژورنالیسم ,هنر، ادبیات، ,درباره تلویزیون ,کتاب درباره ,سلطه ژورنالیسم تال منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آموزش زبان انگلیسی - تدریس خصوصی زبان سرای آرامش آریا دانلود فیلم و سریال Play Tv مجله تفریحی پلمس Youtube.com نمایندگی خدمات محصولات ال جی در اصفهان دانلود فایل تحقیق مقاله نرم افزار کتاب برنامه Best Download وبلاگ جامع گردشگری حسابداری ارومیه