دریافت فایل

 جامع ترین فایل پاورپوینت کنفرانس اندیشه اسلامی (2)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل پاورپوینت کنفرانس اندیشه اسلامی (2) می باشد. این فایل شامل 39 اسلاید زیبا آموزنده و قابل ویرایش  می باشد. و در غالب فرمت ppt تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از گاه سایت یوفایل اری و دانلود نمایید.

قسمتهایی از متن فایل:

علم و دین،دو شیوه بیان یک واقعیت

گزاره های علمی ودینی،حقایق مشترکی را درباره جهان اما به دوشیوه وبیان متفاوت باز می گویند.اگر میان این گزاره ها اختلافی باشد سطحی است و در صورت تحلیل درست روشن می شود که در توافق با یکدیگرند. هیچ تعارضی بین علم و دین وجود ندارد.

مثال: قرآن به صورتی زیبا با اشاره به حرکت زمین آن را به گهواره در حال حرکت تشبیه می کند. درصورتیکه دانشمندان علم نجوم مانند گالیله و. ازطریق روش تجربی به حرکت زمین اشاره می کنند.

گالیله طبیعت وکتاب مقدس را دو راه هم طراز ورهنمون به خداوند می داند. یعنی آیات کتاب مقدس وآیات طبیعت هر دو کلمة الله هستند.

بر پایه این دیدگاه نظریات علمی پشتیبان آموزه های دینی هستند.یعنی برخی ازآموزه هایی که  دردین وجود دارد با پیشرفت علوم تجربی اسرارآن بیشترکشف میشود.  بنابراین علم تائید کننده دین است.می توان ازجهاتی این دیدگاه ودیدگاه پیشین را به هم شبیه دانست.

مثال1: مطرح کردن مسئله زوجیت عمومی ازجمله زوجیت گیاهان در چهارده قرن پیش توسط قرآن وکشف شدن مسئله زوجیت عمومی توسط گیاه شناسان در قرن هجدهم میلادی.

مثال2: بیان قانون جاذبه عمومی در قرآن و اثبات در قلمرو فیزیک توسط نیوتون

علم و دین، یکدیگر

براساس این دیدگاه علم و دین را


بلاگی برای یو فایل فایل ,دیدگاه ,زوجیت ,عمومی ,قرآن ,اسلامی ,اندیشه اسلامی ,پاورپوینت کنفرانس ,کنفرانس اندیشه ,زوجیت عمومی ,مسئله زوجیت ,کنفرانس اندیشه اسلامی ,پا منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
پرتال آگهی | آگهی های رایگان و ستاره دار آموزش خیاطی مبتدی دانلود فایل های کمیاب عاشقم باش giannathuvory4 Rede سرزمین دخترونه گفتی که دگر در تو چنان حوصله ای نیست گفتم که مرا دوست نداری گله ای نیست رفتی و خدا پشت و پناهت به سلامت بگذار بسوزد دل من مسئله ای نیست لیوان تبلیغاتی - هدایای تبلیغاتی راسا گیفت آنگاه که زمانش سر برسد،خواهم پرید/افتادم آکادمی کنکور شکوهیان