دریافت فایل

جامع ترین فایل pdf کتاب فیزیک کوانتومی استیون گازیوروویچ

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf کتاب فیزیک کوانتومی تالیف استیون گازیوروویچ  ترجمه محی الدین شیخ الاسلامی می باشد. این فایل شامل 606 صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از گاه سایت یوفایل اری و دانلود نمایید.

کتاب فیزیک کوانتومی استیون گازیوروویچ

این كتاب ویرایش كتاب فیزیك كوانتومی مقدماتی است كه در آن مسائل مكانیك كوانتومی كه در درك پدیده‌های فیزیكی مفیدند مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در این كتاب برای ایجاد درك شهودی، مطالعه از شناخت دستگاهها ساده آغاز شده است و این دستگاهها به تفصیل حل شده‌اند تا بینش به دست آمده از بررسی آنها را بتوان در مورد دستگاههای پیچیده‌تر به كار برد.

مباحث كلی كتاب شامل شكل‌گیری نظریه كوانتومی معادله و ساختار كلی مكانیك موجی، حل تعدادی مسائل ساده و ارتباط آنها با پدیده‌های فیزیكی، تعمیم به دستگاههای چندذره‌ای و سه‌بعدی است، در فصلهای بعدی كتاب كه مستقیماٌ به مسائل فیزیك اتمی مربوط‌ اند از ابزار ریاضی پیچیده‌تری استفاده می‌كند.

در این فصلها درباره روشهای عملگری، تكانه زاویه‌ای، اتم هیدروژن، عملگرها، ماتریسها و اسپین، جمع عملگرهای زاویه‌ای، نظریه اختلال مستقل از زمان، و اتم هیدروژن واقعی بحث شده است و كتاب سرانجام به مسائل متنوع برهم‌كنش ذرات باردار با میدان مغناطیسی، اتم هلیم، تابش اتمها و مباحث مربوطه، نظریه برخورد، و جذب تابش در ماده می‌پردازد. در ویرایش دوم كتاب تغییراتی بنیادی نسبت به ویرایش قبلی صورت گرفته است و تحولات جدید در این زمینه‌ها وارد كتاب شده‌اند.

نکته بسیار مهم در فیزیک کوانتوم:

نکته بسیار مهم در فیزیک کوانتوم این است که  فیزیک کوانتوم  ، ذهن و آگاهی انسان را وارد بر واقعیتهای جهان می داند بطوریکه معتقد است بدون وجود انسان واقعیتها یعنی دنیای ماده اینگونه که مشاهده می شوند، وجود نمی داشتند. و.


بلاگی برای یو فایل كتاب ,فیزیک ,فایل ,مسائل ,استیون ,کتاب ,کتاب فیزیک ,فیزیک کوانتومی ,استیون گازیوروویچ ,کوانتومی استیون ,فیزیک کوانتوم ,کتاب فیزیک کوانتومی ,کوا منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
اخبار روز پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان سایت قرآنی علامه حلی ۵ پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان دانلود فایل های کمیاب افزایش فروش rgmag جهان موویز | مرجع دانلود فیلم وسریال در جهان عکس کده - سایت تفریحی سرگرمی difiweb