دریافت فایل

کتاب ادبیات تطبیقی جلد چهارم (ضرورت تدوین برنامه ریزی راهبردی برای رشته ادبیات تطبیقی ایران)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf کتاب ادبیات تطبیقی جلد چهارم (ضرورت تدوین برنامه ریزی راهبردی برای رشته ادبیات تطبیقی ایران) تالیف علیرضا انوشیروانی می باشد. این فایل شامل 203 صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از گاه سایت یوفایل اری و دانلود نمایید.

ضرورت تدوين برنام هريزي راهبردي براي رشتة ادبيات تطبيقي در ايران

دانش ادبيات تطبيقي در ايران پس از وفات دكتر فاطمه سياح ( 1281 مسكو – 1326 تهران) در سن 45 سالگي براي چندين دهه به فراموشي سپرده شد. چرا؟ هنوز علت اين بي التفاتي براي ما كاملاً روشن نشده است. ظاهراً نظر دكتر سياسي، رئيس وقت دانشگاه تهران، اين بوده كه پس از درگذشت اين بانوي فرزانه كه با چندين زبان آشنا بوده، استاد ديگري نمي توانسته اين كرسي خالي را پر كند.

از دست دادن فاطمه سياح، آن هم در ميا نسالي و در آغاز شكوفايي علمي، ضايع هاي بود، ولي غم انگيزتر آنكه كسي در مكتب اين استاد تربيت نشده بود تا راه او را ادامه دهد. شايد هم به آن دليل كه فاطمه سياح دانش آموختة رشتة زبان و ادبيات فرانسه از دانشگاه مسكو بود و ادبيات تطبيقي براي او بيشتر علاق هاي شخصي بود تا آكادميك. البته بسياري، از جمله مرحوم دكتر جواد حديدي ( 1311 1381 )، تلاش كردند تا به اين رشته سرو ساماني بدهند و توفيقاتي هم به دست آوردند، ولي اين تلاش ها پراكنده و موسمي بود و به نتيجة مطلوب نرسيد.

اين غفلت تاريخي چندين دهه ادامه يافت و در نتيجه پژوهش هاي ادبيات تطبيقي در فضاي آكادميك ايران از بعد كيفي و كمي رو به كاستي نهاد و بنيادهاي نظري و روش تحقيق آن در اثر دور ماندن از تحولات و جريا نهاي نوين اين رشته سست و بي رمق شد.


بلاگی برای یو فایل ادبيات ,تطبیقی ,ادبیات ,فایل ,تطبيقي ,رشته ,ادبیات تطبیقی ,ادبيات تطبيقي ,کتاب ادبیات ,رشته ادبیات ,تطبیقی ایران ,کتاب ادبیات تطبیقی ,ادبیات تط منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تخفیف دونی دستگاه تصفیه آب دانلود برنامه معلمان فردا کاکی فروش انواع برند کولر گازی با بهترین قیمت شرکت رستاک دانلود با لینک مستقیم ronbutth $$$روزهای تنهایی$$$