دریافت فایل

 برترین فایل پاورپوینت معرفی پدافند غیر عامل 67 اسلاید

قابل توجه دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که هم اکنون معرف حضور شما سروران گرامی می باشد جامع ترین و کامل ترین فایل پاورپوینت با موضوع معرفی پدافند غیر عامل می باشد. این فایل شامل 67 اسلاید زیبا آموزنده ،سودمند و قابل ویرایش می باشد که در قالب فرمت ppt  و به زبان لاتین تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورزت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از گاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت اری و دانلود نمایید.

قسمتهایی از متن فایل:

Passive defence        پدافند غیر عامل

پدافند در مفهوم كلي، دفع، خنثي كردن و يا كاهش تاثيرات اقدامات آفندي دشمن و ممانعت از دستيابي به اهداف خودي است. پدافند به دو بخش تقسيم مي‌شود 1- پدافند عامل 2- پدافند غيرعامل

پدافند عامل: پدافند عامل عبارت از رويارويي و مقابله مستقيم با دشمن و به كارگيري جنگ افزارهاي مناسب و موجود به منظور دفع حمله و خنثي كردن اقدامات آفندي وي مي‌باشد.

پدافند غيرعامل: پدافند غيرعامل به مجموعه اقداماتي اطلاق مي‌گردد كه مستلزم به كارگيري جنگ افزار نبوده و با اجراي آن مي‌توان از وارد شدن خسارات مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي و حساس نظامي و غيرنظامي و تلفات انساني جلوگيري نموده و يا ميزان اين خسارات و تلفات را به حداقل ممكن كاهش داد.

امروز تعريف جديدي كه مجمع تشخيص مصلحت نظام از پدافند غيرعامل تصويب كرده، شامل كاهش آسيب‌پذيري، افزايش پايداري ملي، تداوم فعاليت‌ها، تسهيل خدمات اطلاع‌رساني و مديريت بحران است كه اين افزايش پايداري ملي فقط به معني اقدامات نظامي نيست و اقدامات سياسي، اجتماعي و فرهنگي را نيز دربر مي‌گيرد.

تاریخچه پدافند غیر عامل

در جنگ جهانی دوم که با استفاده از هواپیما و موشک توسط آلمان نازی شروع شد باعث شد تا کشورها به پدافند غیر عامل اهمیت مضاعفی بدهند.در کنار کشورهایی مانند آمریکا، شوروی سابق، آلمان، انگلستان و کانادا حتی کشورهای بی طرفی مانند سوئیس با شتاب به پدافند غیر عامل روی آوردند.

پس از جنگ جهانی دوم، دولت آلمان توسعه پدافند غیر عامل را در دستور کار خود قرار داد. و .


بلاگی برای یو فایل پدافند ,عامل ,فایل ,اقدامات ,غيرعامل ,كاهش ,پدافند غيرعامل ,پدافند عامل ,معرفی پدافند ,افزايش پايداري ,غيرعامل پدافند ,پدافند غيرعامل پدافند ,پ منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان مرید اس ام اس سیتی , اس ام اس عاشقانه , اس ام اس خنده دار ,اسمس ,اس ام اس جدید , اس ام اس سرکاری , جوک , آهنگ های پیشواز دهکده‌ی ادب پارسی غصه نخور امور فرهنگی فرزند سالم تخفیف