دریافت فایل

 فایل جامع پاورپوینت فیزیولوژی ورزشی کودکان فصل (1) جلسه دوم

قابل توجه دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که هم اکنون معرف حضور شما سروران گرامی می باشد جامع ترین و کامل ترین فایل پاورپوینت فیزیولوژی ورزشی کودکان فصل (1) جلسه دوم می باشد. این فایل شامل 17 اسلاید زیبا آموزنده ،سودمند و قابل ویرایش می باشد که در قالب فرمت ppt تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورزت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از گاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت اری و دانلود نمایید.

قسمتهایی ازمتن فایل: معادله آلومتریک

  • رشد سنجی (آلومتری) برقراری یک رابطه ریاضی میان شرایط یک مولفه فیزیولوژیک، آناتومیکی یا متابولیک با تغییرات جثه یا اندازه بدن( وزن) به ویژه در فرایند رشد و تکامل را تشریح می کند.
  • آلومتری در اصل عبارتست از رابطه بین مقدار رشد یکی یا اجزای بیشتری از بدن با اجزای دیگر یا کل بدن است.
  • برای مثال می توان به رابطه آلومتریک هاکسلی اشاره کرد: logY=loga-blogx
  • X متغیرهای مستقلی مثل وزن و قد هستند و Y معرفی متغیرهای کارکردی همانند قدرت، توان هوازی بیشینه و یا سایر شاخصهای اجرای ورزشی هستند.
  • برای بیان معادلات آلومتریک از دو شاخص قد و وزن استفاده می شود. با توجه به نوع متغیر فیزیولوژیکی، ارتباط آن با قد یا وزن بیان می شود. برای مثال متغیر فیزیولوژیکی مانند ظرفیت حیاتی بهترین رابطه را با قد دارد اما بسیاری از متغیرهای فیزیولوژیک بویژه اکسیژن مصرفی به وزن بدن وابسته‌اند و به عنوان ابزاری برای مقایسه یافته های خام افراد با اندازه های گوناگون استفاده می‌شوند.
  • چند دلیل برای استفاده از این استاندارد نسبی مطرح شده است: نخست اینکه وزن بدن را می توان با دقت و به آسانی اندازه گرفت. دوم، در بیشتر رشته های ورزشی وزن بدن یک سازه­ی هنجارسازی مناسب می باشد و نمایان گر بار کار واقعی ورزش است.

بلاگی برای یو فایل فایل ,ورزشی ,استفاده ,رابطه ,متغیرهای ,اندازه ,ورزشی کودکان ,فیزیولوژی ورزشی ,پاورپوینت فیزیولوژی ,برای مثال ,فیزیولوژی ورزشی کودکان ,پاورپوی منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
وبلاگ اصلی دلانگیزچت دانلود فیلم و سریال یکم بیشتر بمون دنیای من فسفرپلیت تنها تدریس خصوصی عربی(متوسطه اول و دوم) فروشگاه ایران5040