دریافت فایل

 فایل جامع pdf خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی 75 صفحه

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی تالیف محمد حسینی می باشد. این فایل در غالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از گاه سایت اری و دانلود نمایید.

بخشی از متن فایل:

فصل اول
شکستگی اوالژن:

شکستگی که بخشی از استخوان که به تاندون در رباط متصل است کنده شده یا جدا می شود. شکستگی چوب تر: شکستگی کامل استخوان های دراز؛ در افراد نابالغ و کودک بیشتر است.
مدت زمان گچ گیری با توجه به محل شکستگی، شدت عارضه و چگونگی روند بهبود متفاوت است.
استرس فراکچر: شکستگی بر اثر فشار، خستگی یا ضعف و عدم کفایت. پریوستیت بر آن مقدم است. استرس فراکچر در افراد سالم بالای 7 سال می تواند رخ دهد، این شکستگی 2 دیدگاه دارد. خستگی بار اضافه استرس فراکچر بیشتر در استخوان ها تحمل کننده وزن بدن اتفاق می افتد، 20 تا 25 درصد این نوع شکستگی در نازک نی، درشت نی و استخوان کف پا بروز می یابد.
نواحی شایع استرس فراکچر: دوسوم بالایی درشت نی=- 5 - 7 سانتی متر بالای قوزک خارجی

سومین استخوان (کف گایی)شکستگی مارش یا رژه

در استرس فراکچر رایوگرافی مستمر مهم و ضروری است و در صورت عدم تشخیص با رایدوگرافی از رادیو ایزوتوپ استفاده می کنیم.

باقی ماندن علائم بیش از 2 هفته، احتمال ابتلا به استرس فراکچر وجود دارد.
آسیبی همچون تنوپریوتیت برای درمان به مدت زیادی نیاز دارد، زیرا بین محل اتصال تاندون با استخوان غضروف فیبری وجود دارد که از پشت وانه خونی ضعیفی برخوردار است.
افراد در حال رشد به ندرت به تنوپریوستیت مبتلا می شوند


بلاگی برای یو فایل فایل ,شکستگی ,استرس ,فراکچر ,دانلود ,افراد ,استرس فراکچر ,شناسی ورزشی ,آسیب شناسی ,خلاصه کتاب ,کتاب آسیب ,آسیب شناسی ورزشی منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
`•.♥ سرزمین رویایی من ♥.•´ موقع الهلالی اغانی الاهواز alirezanoroziyan ForooshGahSaz کافی نت ماندگار پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان iranjess حمایت از کالای ایرانی وبسایت تخصصی مهندسی عمران | آقای عمران تنهایی من